Jak przeliczyć kW na KM?

WpisyComments are off for this post.

Jesteś tutaj:Jak przeliczyć kW na KM?

Często zachodzi potrzeba, aby przeliczyć kilowaty na konie mechaniczne (kW na KM). Może się to okazać potrzebne w wielu sytuacjach. Być może zajdzie potrzeba, aby sprawdzić czy podana wartość w kW jest prawdziwa i ma pokrycie w KM. Może będzie trzeba sprawdzić czy wpisane w dowodzie rejestracyjnym dane są poprawne? Może w ogłoszeniu będą podane zamiast koni mechanicznych kilowaty? Jest wiele sytuacji, w których może się to wszystko przydać. Dlatego warto wiedzieć jak przeliczać kW na KM.

Jak przeliczać kW na KM

Zasada jest prosta, mianowicie 1 kW = 1,36 KM. I to wszystko. Mając dane kW bez problemu obliczymy KM. Zresztą zawsze warto wiedzieć ile koni mechanicznych ma nasz silnik. Przykładowo silnik mający 100 kW ma 136 KM, widać różnicę? No tak, przy takich wartościach jest łatwo. Ale co kiedy silnik ma 57 kW? Wtedy musimy najczęściej korzystać z kalkulatora. Jak łatwo obliczyć 57 kW to 77 KM.

Jak widać, można obliczyć wartość KM. Ale nie do końca jest to proste. Trzeba pamiętać ile KM to 1 kW. Trzeba to przeliczać i zawsze można się w stresie pomylić. Dlatego lepiej użyć w tym celu dedykowanej aplikacji na Androida. Ona w prosty i szybki sposób przeliczy wszystko co nas interesuje. Można przeliczyć konie mechaniczne na kilowaty i od razu poznać wartość w koniach parowych (HP). Co najlepsze, ta aplikacja jest darmowa i można ją ściągnąć ze sklepu Google Play. Dodatkowo przelicza też mile na kilometry.
pobierz z Google Play

Top